Duga poklekla u drugom poluvremenu protiv Budućnosti na debiju u regionalnoj ligi

Košarkašice Duge izgubile su od Budućnosti iz Podgorice rezultatom 77:63 (21:13, 18:23, 13:19, 14:19) na debiju u regionalnoj ligi.

0
409

Utakmicu u Šapcu pratilo je oko 100 gledalaca.

Aktuelni vicešampion i trostruki osvajač lige iskoristio je početnu nesigurnost domaćeg tima i već posle sedam minuta igre stekao 13 poena prednosti – 17:4.

Bila je to ujedno i najveća prednost, jer je tim Vuka Stepanovića u nastavku meča zaigrao kako ime i u 12. minutu stigao na poen minusa – 20:21. Minut kasnije semafor je davao prednost Dugi – 24:23. Do kraja prvog poluvremena nijedna ekipa nije uspela da stekne opipljiviju prednost.

Budućnost je sredinom treće četvrtine ponovo ušla u ritam i počela da stiče prednost. U 26. minutu je razlika ponovo postala dvocifrena – 42:52.

Duga nije uspevala u preostalom vremenu ozbiljnije da ugrozi vođstvo rivala, što je značilo da će pobeda pripasti gošćama.

U ekipi trenera Stepanovića najefikasnija je bila Olga Stepanović sa 17 poena (8 skokova). Tamara Ivkov je postigla 12 poena (7 asistencija), a Courtney Cleveland 10 poena.

Kod gošći Marija Leković je postigla 18 poena (6 asistencija), Jovana Marković 16 (7 skokova), Zorana Radonjić 11 (7 osvojenih), a Anastasija Drobnjak 10.

Višnja Stefanović je za 13 minuta imala učinak od 3 poena i 5 skokova. Nevena Vučković se za 11 minuta nije upisala u listu strelaca, a upisala je jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu.

U okviru ove grupe Banovići su savladali Zagreb sa 63:53. Ranije je iz ove grupe istupio Play Off iz Sarajeva, pa su utakmice sa njima registrovane službenim rezultatom.

Duga će naredne nedelje dočekati Banoviće, dok Budućnost igra protiv Montane prvi meč na svom terenu u novoj sezoni.