Očekivanja trenera Foke Vojislava Ćirovića uoči završnog turnira za pionirke

Pionirska selekcija ŠK Foka iz Kragujevca igraće na završnom turniru za košarkašice do 14 godina u Grupi A, zajedno sa ekipama Crvene zvezde, Rasa iz Beograda i Novosadske ženske košarkaške akademije.

0
699

Izabranice trenera Vojislava Ćirovića će u prvom kolu igrati protiv ekipe NŽKA, a početak te utakmice je zakazan za 15.30 časova.

Sa kakvim ciljevima ulazite na F8?
– Posle par godina kragujevačka ženska košarka ima predstavnika na Državnom prvenstvu, tako da smo naš cilj ostvarili.

Gde vidite prednosti svoje ekipe u odnosu na konkurente?
– Glavna prednost je kohezija same ekipe koja je, usled prošlogodišnjih problema kragujevačkih ženskih ekipa, postala jos dominantnija.

Šta vas najviše impresionira kada gledate igre vaših rivala u grupi?
– Posebnih impresija nema jer su ekipe odlične i svaka ima svoju prednost u nekom segmentu igre.

Ko su najveći favoriti za osvajanje titule?
– Po slobodnoj proceni i tradiciji – Crvena zvezda… ali neka najbolji pobedi.

Državno prvenstvo u pionirskom uzrastu za košarkašice do 14 godina biće odigrano od četvrtka 3. maja do nedelje 6. maja u Kladovu.

Organizator završnog turnira je ŽKK Đerdap, a sve utakmice će biti odigrane u hali „Jezero“.

Učesnici turnira su podeljeni u dve grupe u kojima će igrati svako sa svakim. Pobednici grupa igraju za prvo i drugi mesto, a drugoplasirane ekipe igraju za treće i četvrto mesto.

U grupi A se nalaze ekipe: Crvena zvezda (Beograd), Ras (Beograd), Novosadska ženska košarkaška akademija, Foka (Kragujevac).

U grupi B se nalaze ekipe: Stara Pazova, Hajduk Veljko (Negotin), Art basket (Beograd), Ljubovija.

Raspored prvenstva

Četvrtak 3. maj

13.30 Crvena zvezda – Ras
15.30 NŽKA – Foka
17.00 Ceremonija otvaranja
17.45 Stara Pazova – Hajduk Veljko
19.45 Art basket – Ljubovija

Petak 4. maj

12.00 Ras – Foka
14.00 Crvena zvezda – NŽKA
16.00 Hajduk Veljko – Ljubovija
18.00 Stara Pazova – Art basket

Subota 5. maj

12.00 NŽKA – Ras
14.00 Foka – Crvena zvezda
16.00 Art basket – Hajduk Veljko
18.00 Ljubovija – Stara Pazova

Nedelja 6. maj

10.30 Meč za treće mesto A2 – B2
12.30 Finale A1 – B1
14.15 Ceremonija dodele nagrada i zatvaranje turnira

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here