Partizan izgubio od Medveščaka u Zagrebu

Košarkašice Partizana 1953 doživele su drugi poraz u regionalnoj WABA ligi pošto su u okviru 6. kola grupe B izgubile u Zagrebu od Medveščaka sa 82:65 (12:17, 28:10, 17:21, 25:17).

0
437

Medveščak je ostvario drugi trijumf.

Utakmica je odigrana u hali „Peščenica“ pred stotinak gledalaca.

Očajna druga četvrtina i loš finiš koštali su crno-bele plasmana u narednu fazu takmičenja već posle ovog kola.

Iskusni duo Matić – Vidović dobro je otvorio utakmicu i kombinovao 13 poena u prvoj četvrtini koja je pripala gošćama rezultatom 17:12.

Početkom druge četvrtine Bojović je trojkom donela Partizanu osam poena viška (20:12), ali je usledilo pet minuta pakla po gošće. Domaćin je napravio seriju 18:0 u kojoj je postigao četiri trojke i poveo sa 30:20 u 15. minutu. Sjajnu četvrtinu domaći tim je i zaključio onako kako je obeležio, trojkom Radoš na poluvremenu je rezultat iznosio 40:27.

Medveščak je dobrim delom održavao dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, ali je Partizan uspeo u poslednja četiri minuta da ne primi koš i da smanji zaostatak na devet poena razlike – 57:48.

Uspeo je Partizan da uhvati priključak početkom poslednje četvrtine, a posle poena Janković priđe na dva poena minusa (61:59) u 34. minutu.

U trenutku kada se činilo da će crno-bele uspeti potpuno da preokrenu tok meča u svoju korist, Medveščak je vezao šest poena, a trojkom Radoš poveo sa 74:62 u 38. minutu. Bio je to praktično kraj ove utakmice.

U domaćem timu Bura je bila najefikasnija sa 20 poena (12 skokova), Petrak je dodala 15, a Todorić 13.

Kod Partizana Matić je postigla 22 poena (11 skokova), Vidović 19 (7 skokova), a Stepanović 10. Bojović je imala 11 asistencija na ovoj utakmici, a ceo tim Partizana ukupno 15.

Partizan u narednom kolu dočekuje Ragusu iz Dubrovnika, a Medveščak igra ponovo na svom terenu i to protiv Kraljeva.