U najavi četvrfinalnog meča između Srbije i Španije, koje su se pre dve godine sastale u polufinalu istog takmičenja u Beogradu, kao i na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, španski list u superlativima govori o ekipi koju predvodi Marina Maljković.
„Srbija se još jednom nalazi na putu Španije do medalje. Dve ekipe sastaće se do 21 sat u Valenisji, a balkanski tim biće prva velika prepreka sa kojom će se suočiti aktuelne šampionke Evrope, koje će pokusati da izbore 10. nastup u polufinalu ženskog Evrobasketa u 11 izdanja do sada odigranih u 21. veku“, stoji u tekstu Marke.
Marka navodi da košarkašice Srbije imaju drugi najbolji napad na takmičenju iza Francuske i da su u četvrtfinale došle direktno sa prvog mesta u grupi B sa ostvarene tri pobede.
„Sve to postigli su oslanjajući se na svoju „staru gardu“. Imaju devet igračica koji su prešle 30, sve su u punoj zrelosti, počev od Sonje Vasić. Klasična evropska košarkašica od 1,89 metara, ima 31 godinu, ali je najavila povlačenje nakon Igara u Tokiju. Njena kolena više ne mogu da podnesu opterećenje, iako njeno telo govori suprotno. Prosecno beleži 15,3 poena, šest skokova, četiri asistencije“, navodi Marka.
Španski list kaže da se pored Vasić ističu i Jelena Bruks, Tina Krajišnik i Ivon Andreson.
Marka zasluge za sve uspehe Srbije daju i selektorki Marini Maljković, navodeći da je reprezentacija poslednjih godina nezamisliva bez ćerke legendarnog Božidara Maljkovića na klupi.
„Zajedno sa sjajnom generacijom igračica promenila je put tima. Nisu bile na EP 2011, a 2015. godine osvojile su prvo zlato u svojoj istoriji. Srpskinje su postale redovan rival Španije u borbi za medalje. U novije vreme uvek se završavalo pobedom Španije. One će želeti osvetu“, zaključuje se u tekstu španske Marke.
- Počinje plej-of: Crvena zvezda dočekuje Student
- Aleksandar Jovanović: Verujem da jedan rasterećen pristup i motivacija može da nas dovede do dobre igre
- Nemanja Planojević: Utakmica u kupu koju smo odigrali u Nišu nas poziva na oprez i pun fokus
- Vladana Vujisić: Uz pravi pristup, koncentraciju i dobru energiju verujem u svoj tim i nadam se još jednom finalu
- Minela Mehović: Motivacija sigurno ne manjka, u prilog nam ide i to što imamo prednost domaćeg terena