Srbija razbila Mozambik i overila vizu za Olimpijske igre u Tokiju

0
648

Košarkašice Srbije obezbedile su plasman na Olimpijske igre u Tokiju, pošto su u trećem kolu kvalifikacionog turnira u Beogradu savladale Mozambik sa 76:48 (16:21, 18:7, 26:14, 16:6).

Najefikasnije u ekipi Srbije bile su Ana Dabović sa 12, Sonja Vasić sa 11 i Tina Krajišnik sa 10 poena.

U ekipi Mozambika nerešiva enigma za naš tim bila je Antonija Kosa koja je ubacila čak 21 poen.

Otvorile su naše košarkašice solidno utakmicu, ali je egal držala Kosa, koja je ubacila 13 od 15 poena za Mozambik u prvih sedam minuta, pa je u 8. minutu bilo 12:15. Uz zvuk sirene za kraj prve deonice, ponovo je iz neverovatne situacije pogodila Kosa i donela Mozambiku prednost 21:16.

Nije dobro počela druga deonica za naš tim, bilo je dosta problema u realizaciji napada, ali su izabranice selektorke Marine Maljković pojačale ritam i za četiri minuta anulirale minus od sedam poena, da bi posle poena Čađo i trojki Vasić i Jovanović povele 32:25 (18. minut). Na poluvreme, Srbija je otišla sa 34:28.

Na startu treće četvrtine Srbija je zaigrala odlično, napravila seriju 12:0 i došla do velike prednosti – 46:28. Pokušavao je Mozambik da uhvati priključak, ali je prednost naših devojaka konstantno rasla (55:35 – 27 minut), a na poslednju pauzu otišlo se pri rezultatu 60:42.

Prva tri minuta poslednje deonice igralo se bez koša, da bi u 34. minutu posle poena Stankovićeve ponovo bilo „plus 20“ (62:42), a četiri minuta kasnije i najvećih 74:44. Srbija je do kraja meča potpuno kontrolisala igru, rutinski privela meč kraju, pa je veliko slavlje na parketu zbog plasmana na Olimpijske igre moglo da počne.

Srbija je prethodno na turniru izgubila od SAD 69:88 i pobedila Nigeriju 70:64.

Izabranice Marine Maljković na prethodnim Olimpijskim igrama u Riju osvojile su bronzanu medalju.