Majstorica odlučuje šampiona Srbije, Kraljevo drugi put savladalo Crvenu zvezdu

Košarkašice Kraljeva izborile su majstoricu protiv Crvene zvezde u finalu plej-ofa.

0
788

U sjajnoj atmosferi u prepunoj „kutiji šibica“ u Kraljevu domaće košarkašice su slavile rezultatom 75:69 (24:8, 14:24, 18:18, 19:19) i izjednačile u seriji na 2:2.

Odluka o šampionu Srbije biće doneta u subotu, kada Crvena zvezda dočekuje Kraljevo u petoj utakmici serije.

Kraljevo je bolje otvorilo utakmicu. Sredinom prve četvrtine „Malene“ su stigle do dvocifrene prednosti (16:6), a imale su i 17 poena viška – 23:6.

Početak druge četvrtine je pripao Zvezdi. Crveno-bele su u tri minuta napravile seriju 10:1 i prišle na 25:18. Do kraja poluvremena razlika je uglavnom išla od pet do deset poena u korist domaćeg tima, a na poluvremenu je Kraljevo vodilo sa 38:32.

Trojkom Tamare Rajić domaći tim je u 28. minutu stekao ogromnih 16 poena prednosti – 56:40. Činilo se da je i vrlo blizu konačne pobede, ali je nastavak utakmice doneo veliku dramu.

Crveno-bele su za nešto manje od tri minuta do kraja četvrtine napravile niz 10:0 i vratile se na podnošljivih šest poena minusa uoči poslednje četvrtine – 56:50.

Ni tu nije bio kraj Zvezdine serije. Crveno-bele su otvorile poslednju četvrtinu trojkom Nevene Naumčev, a ista igračica je svom timu donela vođstvo u 34. minutu – 59:60.

Usledila je uzbudljiva završnica u kojoj su se bolje snašle domaće košarkašice. Pri rezultatu 66:64 domaći tim je vezao pet poena i na 1:14 pre kraja stekao sedam poena prednosti – 71:64. Naumčev je trojkom vratila nadu svom timu, ali crveno-bele nisu uspele da iskoriste napad da se dodatno približe.

U poslednjem minutu Gobeljić je sa četiri poena održala svoj tim u prednosti i samim tim do 2:2 u finalnoj seriji.

Upravo je Dragana Gobeljić sa 22 poena (7 skokova) bila najefikasnija u svom timu. Ivana Brajković je upisala dabl-dabl sa 17 poena i 12 skokova, dok je Džad Edvards Tejlor postigla 16 poena (8 skokova, 6 asistencija).

U timu Crvene zvezde Nevena Naumčev je bila najefikasnija sa 18 poena. Naumčev je postigla tri od ukupno četiri trojke svog tima, koji je uputio ukupno 23 šuta. Snežana Čolić je postigla 11 poena (5 skokova), a po deset su postigle Čelsi Elis Hol i Milica Bojović. Po devet poena za beležile su Aleksandra Katanić (10 skokova, 4 asistencije) i Tina Jakovina.