Partizan 1953 rutinski do pobede na startu sezone

Košarkašice Partizana 1953 ostvarile su pobedu protiv ekipe Radničkog rezultatom 93:70 u utakmici prvog kola Prve ženske lige Srbije.

0
376

Dobra igra koju su Kragujevčanke pokazale u prvom poluvremenu nije bila dovoljna da zaustavi košarkašice Partizana u nameri da upišu prvu pobedu.

Nakon neizvesnih 20 minuta igre, crno-bele su već početkom treće četvrtine pokazale spremnost i stekle značajnu prednost koja se do kraja utakmice samo uvećavala.

Do sjajnog otvaranja sezone, ekipu Partizana predvodila je raspoložena Katarina Knežević koja je ostvarila dabl-dabl učinak sa 29 poena i 12 skokova. Kapiten Marina Davinić postigla je 19 poena, Anđela Gligić je pratila sa 18 poena i osam asistencija, a dabl-dabl učinak ostvarila je i Gorana Marjanović sa 17 poena i čak 16 skokova.

U redovima Radničkog svojom igrom istakla se Andrijana Vuković sa 23 postignuta poena, kao i Mara Nikolić koja je u protivnički koš ubacila 10 poena.

Partizan 1953 će u narednom kolu dočekati ekipu Duge, a tim iz Kragujevca ekipu Kraljeva.