Art basket ubedljivom pobedom izborio treći meč protiv Vojvodine 021

Košarkašice Art basketa savladale su ekipu Vojovidne 021 u drugom meču polufinalne serije playoff-a rezultatom 80:47 (26:11, 19:12, 18:14, 17:10) i tako obezbedile majstoricu.

0
995

Treći meč će biti na programu u subotu 27. marta u Novom Sadu.

Od samog starta utakamice košarkašice Art basketa stavile su do znanja starijoj i iskusnijoj ekipi Vojvodine 021 da ih u ovom meču zanima samo pobeda. Nametnule su svoj ritam i već u prvim minutima predvođene Janković i Zec povele su i bile ubedljive posle prvi 10. minuta. Na kraju 1/4 bilo je 26:11 za ekipu Art basketa.

Druga četvrtina nije donela ništa novo. Ekipa Arta je nastavila sa sjajnom igrom, priključile su se Čolić i Stefanović sa poenima, naspram jedino raspoložene Mišeljić u ekipi Vojvodine 021. Na kraju prvog poluvremena Art odlazi na odmor sa velikih 45:23.

U trećoj četvrtini predvođenom Katarinom Zec i Višnjom Stefanović ekipa Art basketa je samo nastavila odliču napadačku partiju i povećavala prednost. Na kraju trećeg perioda rezultat je bio 63:37.

Četvrta četvrtina je protekla bez ikakvih promena, samo je ekipa Art basketa održavala prednost i na kraju veoma ubedljivo savladala Vojvodinu 021.

U pobedničkoj ekipi najefikasnija je bila Višnja Stefanović sa 15 poena i 13 skokova. Marta Mitrović je postigla 15 poena uz 7 skokova a Katarina Zec 14 poena uz 7 skokova i 4 asistencije.

U ekipi Vojvodine 021 nije bilo dvocifrenih igračica. Milina Mišeljić je postigla 9 poena a po 7 poena Sara Opačić i Jovana Jovović.