Srbija porazom od Nemačke započela Evropsko prvenstvo za igračice do 20 godina

Reprezentacija Srbije do 20 godina poražena je na startu Evropskog prvenstva u Litvaniji od Nemačke rezultatom 83:63 (18:20, 29:17, 10:16, 26:10).

0
1279

Tim selektorke Dajane Butulije će u drugom kolu grupe B igrati protiv Izraela u nedelju od 17 časova.

Izrael je u prvom kolu poražem od Mađarske rezultatom 78:77.

Marija Avlijaš sa 14 i Dunja Zečević sa 11 poena bile su dvocifrene u srpskom timu.

Naš tim je loše ušao u meč i posle dva i po minuta imao sedam poena minusa – 2:9. Uspele su, međutim, srpske košarkašice da se vrate vrlo brzo i do kraja četvrtine steknu dva poena viška – 20:18.

Srbiju je skupo koštala loša druga deonica. Nemačka je u 15. minutu stekla dvocifrenu prednost (37:27) i održavala je do poluvremena.

Posle odmora Srbija je zaigrala mnogo bolje i uspela da se približi na četiri poena (45:49). Propustile su naše devojke nekoliko vezanih napada da se još više vrate u meč, ali nisu dozvolile rivalu da se odlepi, pa je posle 30 minuta rezultat glasio – 53:57.

Parne četvrtine su u ovom meču bile presudne. Poput druge, i poslednju deonicu su naše igračice loše odigrale. No, nije tako izgledalo na početku, pošto su u prva dva minuta viđeni poeni na obe strane.

Pri rezultatu 61:57, rival je napravio krucijalnu prednost. Feldrap i Brolic su vezanim trojkama pokrenule seriju 11:0 kojom su Nemice prelomile meč. Do kraja je rival uspeo da uveća prednost.