Pionirke Kraljeva osvojile Mini kup, Crvena zvezda druga

Pionirke Kraljeva osvojile su“Moja kravica Mini kup Milan Ciga Vasojević“, dok je Crvena zvezda zauzela drugo mesto.

0
1099

Kraljevo je u finalnoj utakmici u hali “Čair” u Nišu savladalo Crvenu zvezdu rezultatom 85:80 (19:20, 14:17, 30:23, 22:20).

U utakmici za treće mesto Mega je savladala Student.

Utakmica je počela prilično izjednačeno, a posle pet minuta igre bilo je 12:11. Držala je Zvezda malu prednost zahvaljujući raspoloženoj Petković, a na kraju prve deonicdže bilo je 20:19.

I u drugoj četvrtini igralo se praktično koš za koš, a najveću prednost crveno-bele su imale u 15. minutu – 29:25. Odlična Petrović kreirala je mini seriju 6:0 i Kraljevo je povelo 31:29. Odgovorila je Zvezda serijom 8:2 i na poluvreme otišla sa „plus četiri“ – 37:33.

U uvodnim minutima trećeg perioda Kraljevo je serijom 7:0 povelo 44:43, ali je Zvezda odmah uzvratila preko Petković. Ponovo se igralo u egalu sve do 29. minuta, kada su pionirke Kraljeva podigle na 60:55. Odgovorila je trojkom Popović, pa vratila trojku Petrović, a na poslednju pauzu otišlo se pri vođstvu Kraljeva 63:60.

Držale su Kraljevčanke od tri do pet poena prednosti i na startu poslednje četvrtine, a priključak je Zvezdi držala odlična Petković, koja je vezala četiri poena i smanjila na 66:67 u 33. minutu. Usledila je serija promašaja na obe strane, pa je sjajna Petković iskoristila greške crveno-belih i sa „2+1“ pet minuta pre kraja povećala na 74:68. Ponovo je smanjila Petković sa četiri vezana poena – 72:74, ali je Erić uzvratila trojkom – 77:72. Smanjila je Zlatić na 76:79 na dva i po minuta pre kraja, ali je Jeverica poenima uz slobodno bacanje vratila „plus pet“ Kraljevu. Vraneš je na manje od dva minuta pre kraja donela Kraljevu najvećih osam poena prednosti (84:76). Pogodila je za Zvezdu Petković, pa Zlatić za 80:84 na 33 sekunde pre kraja. Nije Kraljevo iskoristilo napad, ali ni Zvezda, da bi 4 sekunde pre poslednje sirene Petrović sa linije penala jednom bila precizna za 85:80 i donela je veliku pobedu Kraljevčankama.