Subotičanke su na svom parketu stigle do petog trijumfa u sezoni protiv favorizovanog rivala.

0
954

Košarkašice Spartaka savladale su Kraljevo 77:72 (18:30, 24:14, 15:18, 20:10).

Gošće su sjajno otvorile meč i posle četiri minuta vodile 3:12. Postojeću prednost su do prve pauze uvećale- 18:30.

Spartak je bio mnogo bolji  u drugoj četvrtini, koju je dvocifrenom razlikom dobio, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 42:44.

Iako je u jednom momentu bilo 50:60, domaće su ponovo uhvatile priključak, pa je posle pola sata igre bilo 57:62.

Izuzetno pokretljiva odbrana Subotičanki donela im je sedam poena plusa (74:67), ali je trojka Nestorov 100 sekundi do kraja najavila dramu u finišu.
Gluhavičanin je promašila za dva, a Emanuel potom pogodila za dva na drugoj strani- 74:72.
Denijel Rejni sa poludistance pogađa za 76:72. Sa dva promašena bacanja Emanuel, Kraljevo je izgubilo šanse za trijumf, pa je ekipa trenera Dušana Perovića slavila 77:72.

Orozović je predvodila domaće sa 28 poena. Pratile su je Prokić sa 14 (8 asistencija) i Callahan sa 13 poena.

Kod gošći je Emmanuel ubacila 21 poen, a Gobeljić 20.
U narednom kolu Spartak gostuje Partizanu, a Kraljevo čeka Student.