Sloga posle velike borbe savladala Crvenu zvezdu

Košarkašice Sloge u derbiju 16. kola Prve lige Srbije savladale su na svom terenu Crvenu zvezdu rezultatom 68:60 (20:17, 19:16, 12:11, 17:16).

0
945

Požežanke su sada na polovičnom učinku 8-8 i dele petu poziciju sa ekipom Vojvodine 021.

Crveno-bele su doživele treći poraz, a uz utakmicu više u odnosu na Kraljevo i 13 pobeda trenutno zauzimaju drugu poziciju.

Domaći tim je vodio većim delom utakmice, a sredinom treće četvrtine je imao i 15 poena razlike. Međutim, gošće su u nastavku uspele da istope zaostatak i u 33. minutu priđu na samo poen zaostatka – 53:52. Radović je tada vezala pet poena za domaći tim i napravila razliku koju crveno-bele nisu uspele da nadoknade. U finišu meča gošće su promašile četiri slobodna bacanja, ukupno devet na meču.

Radović sa 21 poenom i Filipović sa 16 poena su predvodile tim Saše Mateničarskog do pobede. Po osam poena su postigle Marčetić, Jeremić i Frensis, a pet Arsović, koja je u finišu pogodila veoma bitnu trojku.

U ekipi Crvene zvezde najefikasnije su bile Rojster sa 25 poena (12 skokova) i Radulović sa 15 poena.

Sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu Srbije zbog odigravanja završnice Kupa Milan Ciga Vasojević.

Crvena zvezda će u Nišu u polufinalu igrati protiv Partizana 1953.

U narednom prvenstvenom kolu Sloga gostuje Novosadskoj ŽKA, a Crvena zvezda dočekuje Topolčanku.