Srbija ubedljiva protiv Ukrajine na startu kvalifikacija za Evrobasket 2025

Reprezentacija Srbije pobedom je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025.

0
187

U Hali sportova “Ranko Žeravica” tim Marine Maljković je savladao Ukrajinu rezultatom 82:40 (26:8, 23:10, 17:8, 16:14).

Tina Krajišnik je upisala dabl-dabl 22 poena i 13 skokova. Jovana Nogić je postigla 15, a Ivon Anderson 14 porna.

Srbija je počela utakmicu u sastavu Anderson, Nogić, Čađo, Dugalić i Krajišnik.

Srbija je od starta zaigrala dosta snažno u odbrani, što je rezultiralo sa nekoliko lakih poena iz kontri. Trojkom Jovane Nogić Srbija je u 6.minutu prvi put stekla dvocifrenu prednost (17:6). Do kraja prve četvrtine rasla je prednost do 26:8.

Srbija je održavala 20-tak poena viška, da bi u 18.minutu Nogić sa dve vezane trojke povećala na 41:18. Bio je to početak serije 14:0 do kraja poluvremena za rezultat 49:18.

Naš tim je nastavio u istom rotmu i u nastavku utakmice. Ponovo je odbrana bila bolji deo tima, pa je treća četvrtina završena rezultatom 66:26.

U poslednjoj deonici Ukrajina je pružila najjači otpor.

U okviru grupe G večeras igraju Portugal i Severna Makedonija.