FIBA objavila satnicu Evropskog prvenstva 2021, Srbija na premijeri sa Italijom

Međunarodna košarkaška federacija objavila je satnicu Evropskog prvenstva, koje se od 17. do 27. juna 2021. održava u Španiji i Francuskoj, odnosno Valensiji i Strazburu.

0
195

Seniorska reprezentacija Srbije igraće u grupi B u Valensiji sa Crnom Gorom, Italijom i Grčkom. Naša reprezentacija prvi meč igra u četvrtak 17. juna od 18.00 sati protiv Italije, u petak 18. juna od 12.00 protiv Grčke. U subotu je dan pauze za sve grupe, pa Srbija poslednju utakmicu u grupi igra u nedelju 20. juna od 12.00 časova protiv Crne Gore.

Mečevi grupne faze, kvalifikacije za četvrtfinala i četvrtfinalni dueli igraće se u Valensiji i Strazburu, dok će se završna faza Evropskog prvenstva 2021. održati u Valensiji.

Prvih šest reprezentacija sa ovog EP obezbediće plasman na kvalifikacione turnire za Svetsko prvenstvo 2022.

KOMPLETAN RASPORED TAKMIČENjA

A GRUPA

17. jun
12.00: Švedska – Slovačka

21.00: Belorusija – Španija

18. jun
18.00: Slovačka – Belorusija

21.00: Španija – Švedska

20. jun
15.00: Švedska – Belorusija

21.00: Španija – Slovačka

B GRUPA

17. jun
15.00: Crna Gora – Grčka

18.00: Srbija – Italija

18. jun
12.00: Grčka – Srbija

15.00: Italija – Crna Gora

20. jun
12.00: Crna Gora – Srbija

18.00: Italija – Grčka

C GRUPA

17. jun
15.00: BiH – Belgija

18.00: Slovenija – Turska

18. jun
12.00: Turska – BiH

15.00: Belgija – Slovenija

20. jun
12.00: BiH – Slovenija

15.00: Turska – Belgija

D GRUPA

17. jun
12.00: Rusija – Češka

21.00: Francuska – Hrvatska

18. jun
18.00: Hrvatska – Rusija

21.00: Češka – Francuska

20. jun
18.00: Češka – Hrvatska

21.00: Francuska – Rusija

KVALIFIKACIJE ZA ČETVRTFINALE

21. jun – Valensija
18.00: A2 – B3

21.00: B2 – A3

21. jun – Strazbur
18.00: C2 – D3

21.00: D2 – C3

ČETVRTFINALE

23. jun – Valensija
18.00: A1 – pobednik B3-A3

23.00: B1 – pobednik A2-B3

23. jun – Strazbur
18.00: C1 – pobednik D2-C3

21.00: D1 – pobednik C2-D3

VALENSIJA

  1. jun

Mečevi za plasman od 5. do 8. mesta u 12.00 i 15.00.

Polufinala u 18.00 i 21.00.

  1. jun

Meč za 3. mesto u 18.00.

FINALE u 21.00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here