Partizan u finišu slomio otpor Duge za treću pobedu u prvenstvu

Finiš delo krasi, u slučaju Partizana 1953 se to dobro pokazalo u utakmici 3. kola prvenstva Srbije protiv Duge iz Šapca.

0
464

Crno-bele su bile snalažljivije u poslednja tri minuta utakmice i na kraju zabeležile pobedu rezultatom 73:65 (15:20, 24:13, 17:16, 17:16). Bio je to treći trijumf čete Bojana Ivanovića, ujedno i drugi poraz ekipe iz Šapca.

Debitant u ligi je do 37. minuta bio ravnopravan rival favorizovanom domaćinu, u pojedinim trenucima i dominantan tim. Duga je imala i 9 poena viška tokom utakmice, a nije dozvolila rivalu da se ozbiljnije odlepi.

Partizan je sjajno odigrao finiš druge četvrtine kada je sa 11 uzastopnih poena poveo sa 39:33.

Poslednje vođstvo na utakmici gošće su imale u 33. minutu kada je Murphy postigla poene za 57:56. Do 37. minuta i rezultata 62:61 utakmica je vodila ka dramatičnom završetku. Međutim, prekršaj nad Inđić u šutu za tri poena i trojka Samardžić ugasili su nade Duge.

Partizan je bio dominantan u skoku (51-33), imao čak 21 skok u napadu i postigao 18 poena iz druge šanse. Time su crno-bele nadoknadile lošiji šut u ovoj utakmici (22-72, 30%) u odnosu na Dugu (27-60, 45%). Domaćin je izveo i 29 slobodnih bacanja u odnosu na 11 Duginih.

Kapiten Milica Inđić je predvodila Partizan sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 10 skokova, uz 6 asistencija. Nevena Vučković je postigla 12 poena (7 skokova), a Branka Luković 10 (9 skokova).

Layne Alexandria Murphy je sa 18 poena (9 skokova) bila najefikasnija u timu iz Šapca. Olga Stepanović je postigla 16 poena (7 skokova).

Partizan u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a tim Vuka Stepanovića dočekuje Art basket.