021 ubedljiv u gradskom derbiju Novog Sada protiv ŽKA

Košarkašice 021 savladale su u utakmici 3. kola Prve lige Srbije Novosadsku žensku košarkašku akademiju rezultatom 73:49 (22:6, 18:10, 17:12, 16:21).

0
611

Utakmica je odigrana pred oko 50 gledalaca u hali „Petrovaradin“.

021 ostaje sa maksimalnim učinkom posle tri kola, a NŽKA sada ima učinak od jedne pobede i dva poraza.

Duel gradskih rivala rešen je u prvih 20 minuta. Tim trenera Aleksandra Jovanovića je već posle nešto više od šest minuta imao prednost 18:2. Izuzetno raspoložena je bila Jovana Adamović koja je postigla 16 od prvih 18 poena za svoj tim. Adamović je do kraja poluvremena ubacila ukupno 17 poena, jedan više od kompletnog tima gošći.

Početkom trećeg perioda domaćin je stigao do 30 poena prednosti, što je i bio znak da smanji gas u nastavku meča.

Mladi tim 021 uspeo je u finišu meča da ublaži poraz.

Adamović je sa 24 poena (9 skokova, 5 asistencija, 3 osvojene, 3 blokade) bila najefikasnija u pobedničkom timu. Tamara Jokić je postigla 17 poena (8 skokova, 3 asistencije, 1 osvojena), Marijana Čorto 11 (5 skokova, 4 asistencije, 1 osvojena), a Lara Radulović 10 (7 skokova, 2 asistencije).

U timu trenera Vesne Džuver najefikasnija je bila Iva Roglić sa 15 poena (16 skokova, 3 osvojene, 3 blokade). Ana Perić je upisala 9 poena i 5 skokova, a Marija Mršić 8 poena, 3 skoka, 2 asistencie i 3 osvojene lopte.

021 u narednom kolu gostuje Kraljevu, a NŽKA dočekuje Partizan 1953.