Vrbas ostvario veoma bitnu pobedu u Nišu protiv Studenta

Košarkašice Vrbasa ostvarile su veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak na gostovanju Studentu u Nišu u okviru 18. kola Prve lige.

0
292

Izabranice trenera Dejana Mudreše su do osmog trijumfa stigle rezultatom 84:74 (28:16, 25:12, 17:28, 14:18). Student je ostao na četiri pobede.

Posle startnih 5:0 za domaći tim, Vrbas je odigrao sjajno prvo poluvreme i posle 20 minuta stekao velikih 25 poena viška – 53:28.

Uspeo je domaći tim da smanji zaostatak u trećoj četvrtini, ali ne i da ozbiljnije ugroze prednost gošći.

Tayler Ross je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 22 poena. Marina Ristić je postigla 19 poena, Sofija Radojčin 13 (7 skokova), dok je Anastasija Podunavac ostvarila dabl-dabl sa po 12 poena i skokova.

U domaćem timu Vladana Vujisić je postigla 19 poena, Danijela Dimitrijević 15, a Marija Stojanović 11.

Student u narednom kolu gostuje Loznici, a Vrbas dočekuje 021.