Radivoj Korać u derbiju kola savladao 021

Košarkašice Radivoja Koraća savladale su u derbiju 15. kola prvenstva Srbije ekipu 021 iz Novog Sada rezultatom 74:69 (14:14, 22:16, 22:18, 16:21).

0
455

Beograđanke su 12. pobedom u sezoni ostale usamljene na drugoj poziciji na tabeli, dok su Novosađanke četvrtim porazom pale na deobu treće i četvrte pozicije.

Domaćin je ključnu prednost u meču stekao u drugoj i trećoj četvrtini, ali je sve dileme oko krajnjeg ishoda otklonio u prvih pet minuta poslednje četvrtine. Tim Bojana Ivanovića je u 35. minutu stekao maksimalnih 16 poena razlike (69:53), a zatim je u finišu dozvolio rivalu da ublaži poraz.

Ljiljana Tomašević je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 19 poena. Jelena Maksimović Jevđenijević je upisala 13 poena, uz 7 skokova, dok je Tijana Jelić meč završila sa 15 poena i 9 skokova. Nadežda Nedeljkov je postigla 9 poena, a Nina Vukosavljević 8, uz 8 asistencija i 4 osvojene lopte.

U timu trenera Aleksandra Jovanovića najefikasnija je bila Branislava Momić sa 22 poena (10 skokova). Dabl-dabl je upisala i Jovana Adamović sa 20 poena i 11 skokova (5 osvojenih).

Radivoj Korać u narednom kolu gostuje Spartaku, a 021 dočekuje Partizan.