Loznica slavila protiv Vrbasa

Devetu pobedu u prvenstvu Srbije košarkašice Loznice ostvarile su u utakmici 14. kola protiv Vrbasa Medele - 86:80 (21:15, 19:25, 23:24, 23:16).

0
212

Lozničanke završavaju kalendarsku 2018. godinu sa učinkom 9-5 i petim mestom na tabeli. Vrbašanke imaju učinak 6-8 i nalaze se na sedmoj poziciji.

Loznica je do pobede stigla boljom igrom u poslednjih deset minuta utakmice. Vrbas je imao minimalnu prednost na startu četvrte četvrtine (64:63) ali je domaći tim u ključnim trenucima serijom 7:0 koju je pokrenula trojkom Dragana Nikolić, rešio pitanje pobednika.

Upravo je Nikolić (5 asistencija), zajedno sa Jasmine McRoy (6 skokova) bila najefikasnija u pobedničkom timu sa po 16 poena. Marija Vujadinović je ubacila 14 poena, a Anđela Radović 13 (10 asistencija, 9 skokova). Rachel Kehoe je imala dabl-dabl sa 10 poena i 11 skokova.

Tayler Ross je bila najefikasnija u poraženom timu sa 22 poena (7 skokova). Poen manje su postigle Maja Šćekić (7 skokova) i Aleksandra Mužević.

Prvu utakmicu u novoj kalendarskoj godini Loznica igra takođe na svom terenu, a protivnik će biti Spartak. Vrbas dočekuje Crvenu zvezdu.