Loznica savladala Student u Nišu

Košarkašice Loznice upisale su petu pobedu u Prvoj ženskoj ligi Srbije.

0
305

Lozničanke su u okviru 8. kola savladale Student u Nišu rezultatom 70:56 (23:6, 15:20, 15:11, 17:19). Niški tim je doživeo šesti poraz.

Utakmica je odigrana pred 100-nak gledalaca u hali OŠ „Dušan Radović“ u Nišu.

Tim trenera Željka Vasiljevića je sjajno otvorio utakmicu i posle šest minuta igre poveo sa 19:2.

Gošće su stečenu prednost uspešno čuvale u nastavku meča. Student je samo jednom, i to početkom treće četvrtine uspeo da smanji zaostatak ispod deset poena (29:38), ali je to bilo sve.

Loznicu su do pobede predvodile Jasmine McRoy sa 20 poena (9 skokova), Anđela Radović sa 14 (8 asistencija), Dragana Nikolić sa 13 (5 skokova) i Rachel Kehoe sa 11 (7 skokova).

U timu trenera Dimitrija Stojiljkovića najefikasnija je bila Jovana Jeremić sa 18 poena (5 skokova). Danijela Dimitrijević je postigla 13 poena.

Student u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a LOznica dočekuje 021.