Radivoj Korać ubedljiv u Boru

Do šeste pobede u prvenstvu Srbije košarkašice Radivoja Koraća su stigle u meču 7. kola na gostovanju ekipi Bora.

0
450

Gošće su slavile rezultatom 74:49 (18:17, 24:6, 21:17, 11:9) i nanele šesti poraz domaćem timu.

Praktično, tim Miloša Pavlovića je sav posao odradio u drugoj četvrtini. Beograđanke su ovu četvrtinu finiširale serijom 13:1 i stekle 19 poena prednosti – 42:23.

Bez većih problema gošće su u nastavku održavale visoko vođstvo, a na kraju zabležile pobedu sa maksimalnih 25 poena prednosti.

Ljiljana Tomašević je bila najefikasnija u timu Radivoja Koraća sa 19 poena. Jelena Maksimović Jevđenijević je postigla 11 poena (6 skokova), a po 10 su ubacile Nadežda Nedeljkov i Tina Selaković.

Kod domaćina Žaklina Janković je postigla 19 poena, a Emeše Vida 15 (9 skokova).

Bor će u narednom kolu gostovati ekipi Partizana, dok će Radivoj Korać ugostiti Šabac.