Loznica posle preokreta u dramatičnoj završnici savladala Kraljevo

Košarkašice Loznice ostvarile su četvrtu pobedu u prvenstvu Srbije i učvrstile se u sredini tabele pošto su na domaćem terenu savladale Kraljevo rezultatom 69:67 (17:18, 8:21, 24:17, 20:10).

0
437

Gošće iz Kraljeva su doživele četvrti poraz. Utakmica 7. kola Prve ženske lige Srbije odigrana je pred oko 100 gledalaca u hali Lagator u Loznici.

Kraljevo je otvorilo meč sa 9:2 i imalo prednost između tri i pet poena većim delom prve četvrtine. Na kraju minimalna prednost – 18:17.

Tri vezane trojke Prlje, Feagin i Wise donele su gošćama deset poena viška u 17. minutu – 33:23. Do najveće prednost „Malene“ su stigle dva minuta kasnije kada su posle poena Vasović povele sa 16 poena razlike – 39:23. Do poluvremena samo je još Loznica postigla 2 poena, pa je Kraljevo otišlo na odmor sa prednošću od 14 poena.

Loznica je početkom treće četvrtine serijom 11:0 uspela da spusti razliku ispod deset poena, a uz mini serije na obe strane četvrtina je završena rezultatom 57:49 za gošće.

Do sredine poslednje četvrtine sve je išlo na vodenicu gostujuće ekipe. McRoy je nešto manje od dva minuta pre kraja izjednačila rezultat na 65:65, da bi Vujačić ponovo donela prednost Kraljevu 67:65. Ispostaviće se da su gošće u poslednjih 100 sekundi utakmice bile bez poena, a Loznica je sa linije slobodnih bacanja uspele da preokrenu rezultat. Poslednje poene na meču postigla je Popović 17 sekundi pre kraja utakmice.

U timu trenera Željka Vasiljevića najefikasnija je bila Jasmine McRoy sa 28 poena. Paige Cashin je ubacila 13 poena, Anđela Radović 10 (6 skokova, 11 asistencija), a Tijana Popović 9.

Kod gošći Milena Vujačić je bila najefikasnija sa 19 poena, Andrijana Vasović je postigla poen manje. Destini Feagin je postigla 14 poena, uz 8 skokova, a po 8 poena Brianna Wise (8 skokova) i Marija Prlja (6 skokova, 8 asistencija, 6 osvojenih).

EKipa Loznice u narednom kolu putuje u Niš na duel protiv Studenta, a Kraljevo dočekuje Crvenu zvezdu.