Novosadska ŽKA slavila u Vrbasu za četvrtu uzastopnu pobedu

Košarkašice Novosadske ženske košarkaške akademije savladale su u Vrbasu istoimeni tim rezultatom 85:74 (23:23, 16:19, 26:14, 20:18) u utakmici 5. kola Prve ženske lige Srbije.

0
707

Novosađanke su ostvarile četvrti uzastopni trijumf, dok su Vrbašanke doživele drugi uzastopni poraz.

Utakmica je odigrana u CFK „Drago Jovović“ pred 300-nak gledalaca.

Posle izjednačenih prvih 20 minuta gošće su u trećem periodu napravile, ispostaviće se, krucijalnu prednost.

Nakon što je Šćekić trojkom donela Vrbasu najveću prednost na meču u 22. minutu (49:41) usledio je veliki preokret. Novosađanke su napravile seriju 15:0 kojom su u 29. minutu povele sa 62:54. Do kraja četvrtine gošće su stekle devet poena viška – 65:56.

U 34. minutu Vrbas je posle trojke Mužević prišao na pet poena (66:71) ali je to bilo sve od domaćina. Novosadski tim je vezao osam poena i rešio meč u svoju korist.

Ekipu trenera Nataše Anđelić predvodile su Maša Janković i Marina Radović sa po 23 poena. Obe sa dabl-dabl učinkom, Janković sa 11 skokova, a Radović sa 10 skokova. Dabl-dabl je ostvarila i Jelena Mitrović, koja je na 16 poena dodala i 14 skokova. Jovana Stojanović je postigla 10 poena.

U timu trenera Dejana Mudreše sa 17 poena najefikasnija je bila Maja Šćekić (8 skokova). Anastasija Podunavac je postigla 16 poena (9 skokova), a po 12 Marina Ristić i Tayler Ross.

Vrbas u narednom kolu putuje u Kraljevo, a Novosadska ŽKA dočekuje Loznicu.