Crvena zvezda pobednički niz nastavila u Loznici

Do pete pobede u prvenstvu Srbije košarkašice Crvene zvezde stigle su na gostovanju Loznici.

0
380

U okviru 5. kola Prve ženske lige Srbije crveno-bele su slavile rezultatom 79:57 (21:15, 12:12, 27:14, 19:16).

Loznica je doživela drugi poraz.

Utakmica je odigrana u UFK „Lagator“ u Loznici pred oko 50 gledalaca.

Prvih 20 minuta proteklo uglavnom u blagom vođstvu Crvene zvezde. Crveno-bele su najveću prednost u prvoj četvrtini imale u 8. minutu kada su u dva navrata imale sedam poena prednosti (17:10). Sredinom druge četvrtine gošće su serijom 10:2 povele sa 33:22 u 19. minutu, međutim domaćin je do isteka poluvremena uspeo da veže pet poena i ode sa pristojnim zaostatkom od šest poena – 27:33.

Treća četvrtina je ove sezone najčešće ona u kojoj Zvezda napravi nedostižnu razliku. Tako je bilo i ovog puta, serijom 14:2 gošće su u 27. minutu povele sa 50:33. Do kraja četvrtine održavale su 20-tak poena prednosti.

Razlika je u poslednjoj četvrtini išla i do 30 poena (77:47), međutim Loznica je boljim finišom uspela da ublaži poraz.

U timu trenera Dragana Vukovića sa po 16 poena najefikasnije su bile Mina Đorđević (7 skokova) i Snežana Bogićević (8 skokova), dok je poen manje postigla Ivana Katanić.

U ekipi trenera Željka Vasiljevića jedina dvocifrena je bila Jasmine McROy sa 17 poena (7 skokova).

Loznica u narednom kolu gostuje Novosadskoj ŽKA, a Crvena zvezda putuje u Suboticu na megdan Spartaku.