Očekivanja trenera Stare Pazove Stefana Petrovića uoči završnog turnira za pionirke

Pionirska selekcija Stare Pazove igraće na završnom turniru za košarkašice do 14 godina u Grupi B, zajedno sa ekipama Ljubovije, Hajduk Veljka iz Negotina i Art basketa iz Beograda.

0
605

Izabranice trenera Stefana Petrovića će u prvom kolu igrati protiv ekipe Hajduk Veljka iz Negotina, a početak te utakmice je zakazan za 17.45 časova.

Sa kakvim ciljevima ulazite na F8?
– Na ovaj turnir došli smo bez neke velike ambicije vezane za rezultat, jer sama činjenica da smo ostvarili plasman među osam najboljih ekipa u Srbiji, kao prvaci Vojvodine, za naš klub predstavlja veliki uspeh.

Gde vidite prednosti svoje ekipe u odnosu na konkurente?
– Naša ekipa gaji prepoznatljivu igru zasnovanu na snažnoj odbrani i brzoj tranziciji, tako da bi to trebalo da bude naše najjače oružje.

Šta vas najviše impresionira kada gledate igre vaših rivala u grupi?
– Mi smo u grupi sa Hajduk Veljkom, Art Basketom i Ljubovijom. Mislim da će sitnice odlučiti koja će ekipa izboriti mesto u finalu.

Ko su najveći favoriti za osvajanje titule?
– Što se tiče najvećeg favorita za osvajanje titule, smatram da je to Crvena zvezda.

Državno prvenstvo u pionirskom uzrastu za košarkašice do 14 godina biće odigrano od četvrtka 3. maja do nedelje 6. maja u Kladovu.

Organizator završnog turnira je ŽKK Đerdap, a sve utakmice će biti odigrane u hali „Jezero“.

Učesnici turnira su podeljeni u dve grupe u kojima će igrati svako sa svakim. Pobednici grupa igraju za prvo i drugi mesto, a drugoplasirane ekipe igraju za treće i četvrto mesto.

U grupi A se nalaze ekipe: Crvena zvezda (Beograd), Ras (Beograd), Novosadska ženska košarkaška akademija, Foka (Kragujevac).

U grupi B se nalaze ekipe: Stara Pazova, Hajduk Veljko (Negotin), Art basket (Beograd), Ljubovija.

Raspored prvenstva

Četvrtak 3. maj

13.30 Crvena zvezda – Ras
15.30 NŽKA – Foka
17.00 Ceremonija otvaranja
17.45 Stara Pazova – Hajduk Veljko
19.45 Art basket – Ljubovija

Petak 4. maj

12.00 Ras – Foka
14.00 Crvena zvezda – NŽKA
16.00 Hajduk Veljko – Ljubovija
18.00 Stara Pazova – Art basket

Subota 5. maj

12.00 NŽKA – Ras
14.00 Foka – Crvena zvezda
16.00 Art basket – Hajduk Veljko
18.00 Ljubovija – Stara Pazova

Nedelja 6. maj

10.30 Meč za treće mesto A2 – B2
12.30 Finale A1 – B1
14.15 Ceremonija dodele nagrada i zatvaranje turnira

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here