Evroliga 14. kolo: Petrović 19 poena, dabl-dabl Tine Jovanović, poznati parovi četvrtfinala

Završen je ligaški deo Evrolige i poznati su svi parovi četvrtfinala.

Na osnovu rezultata za plasman na završni turnir će igrati:

Ekaterinburg – Praha
Yakin dogu – Bourges
Dynamo Kursk (Petrović) – Schio
Sopron (Milovanović, Crvendakić, Jovanović, Page) – Fenerbahce (Dabović)


GRUPA A: Petrović 19 poena, dabl-dabl Tine Jovanović

Dynamo je ligaški deo završio bez poraza i svakako je najveći favorit za osvajanje titule, odnosno odbranu iste. Ruski tim je u poslednjem kolu slavio protiv poljskog tima Polkowice sa 83:73.

Sonja Petrović, MVP regularnog dela, odigrala je još jednu sjajnu utakmicu. Za 35 minuta je postigla 19 poena, uz 6 skokova, 4 asistencije, 5 osvojenih i 2 izgubljene lopte, 1 blokade.

Miljana Bojović je u dresu poljskog tima za 23 minuta zabeležila 9 poena, 2 skoka, 4 asistencije, 2 osvojene i 5 izgubljenih lopti.

Sopron je završio kao drugoplasirana ekipa u grupi A pobedom nad Bourgesom iz Francuske sa 57:50.

Tina Jovanović je za 24 minuta imala učinak od 13 poena, 10 skokova, 2 osvojene i 4 izgubljene lopte.

Aleksandra Crvendakić je postigla 2 poena za 30 minuta, uz 6 skokova, 5 asistencija, 1 osvojene i 1 izgubljene lopte.

Danielle Page je za 25 minuta ubacila 6 poena, uz 2 skoka, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte i 1 blokade.

Jelena Milovanović nije igrala.

Villeneuve asistenta Ljubice Drljače je slavio na svom terenu protiv Galatasaraya Marine Maljković i asistenta Miloša Pađena sa 76:62. Obe ekipe će takmičenje nastaviti u Eurocupu.

Nevena Jovanović je provela na parketu 5 minuta bez učinka.

Poslednje mesto iz grupe A u četvrtfinalu je obezbedila ekipa Praga, koja je kao gost slavila u Belgiji protiv Castors braine sa 75:71.

Nikolina Milić je postigla 2 poena za 4 minuta.

14. KOLO: Dynamo Kursk – Polkowice 83:73, Sopron – Bourges 57:50, Villeneuve – Galatasaray 76:62, Castors braine – Praha 71:75.

TABELA: Dynamo Kursk 14-0, Sopron 10-4, Praha 8-6, Bourges 7-7, Galatasaray 6-8, Villeneuve 5-9, Polkowice 3-11, Castors braine 3-11.

 

GRUPA B: Dabović slavila u duelu protiv Radočaj

Fenerbahce je pobedom na gostovanju Wisli u Krakovu sa 68:62 osvojio treće mesto u grupi.

Ana Dabović je u pobedničkom timu za 24 minuta imala učinak od 3 poena, 2 skoka, 2 asistencije, 1 osvojene i 2 izgubljene lopte.

U domaćem timu Tamara Radočaj je igrala 22 minuta, postigla je 6 poena, uz 4 skoka, 1 asistencije, 1 osvojene lopte.

14. KOLO: Yakin dogu – Nadezhda 93:71, Wisla – Fenerbahce 62:68, Montpellier – Ekaterinburg 61:100, Avenida – Schio 65:58.

TABELA: Yakin dogu 12-2, Ekaterinburg 11-3, Fenerbahce 10-4, Famila Schio 7-7, Avenida 7-7, Nadezhda 4-10, Wisla 4-10, Motpellier 1-13.