Student u neizvesnoj završnici savladao Radivoj Korać u Beogradu

Košarkašice Studenta iz Niša savladale su u Beogradu Radivoj Korać rezultatom 59:55 (20:19, 13:19, 13:11, 13:6) u utakmici 11. kola Ženske košarkaške lige Srbije.

0
571

Tim trenera Dimitrija Stojiljkovića je upisao sedmu pobeda koja ga dovodi na deobu četvrtog mesta, dok je beogradski tim doživeo treći poraz i ostao na trećoj poziciji.

Utakmica je odigrana pred 100-nak gledalaca u hali „Šumice“.

Radivoj Korać je vodio većim delom utakmice, uglavnom do 6 poena prednosti. Na pet minuta do kraja domaći tim je imao pet poena prednosti – 51:46.

Student je trojkom Dimitrijević u 38. minutu preokrenuo rezultat i poveo sa 53:52. Usledio je neizvestan finiš u kome su gošće posligle poslednja četiri poena na meču, i to sa linije slobodnih bacanja, i ostvarile veliku pobedu.

Jeremić je sa 13 poena bila najefikasnija u pobedničkom timu. Pratile su je Milošević sa 11 poena (9 skokova) Živković sa 10, Mijatović sa 9 (8 skokova) i Dimitrijević sa 8 poena (7 skokova).

Turudić je bila najefikasnija u domaćem timu sa 18 poena (10 skokova), dok je Tomašević postigla 11 poena (7 osvojenih), a Ristić i Nedeljkov po 7 poena.

Tim trenera Miloša Pavlovića u narednom kolu dočekuje Kraljevo, a Student putuje u Vršac.