Partizan siguran protiv Studenta

Ekipa Partizana 1953 upisala je osmu pobedu u prvenstvu Srbije pošto je na svom parketu u meču 9. kola savladala Student iz Niša rezultatom 86:76 (23:21, 27:17, 25:17, 11:21).

0
407

Crno-bele su zadržale drugu poziciju na tabeli, dok je Student posle četvrtog poraza trenutno na deobi četvrte pozicije.

Utakmica je odigrana u hali „Vizura sport“ pred oko 50-tak gledalaca.

Student se bolje snašao u početku utakmice, a Partizan je prve poene iz igre postigao u 3. minutu. Prvo vođstvo domaći tim je ostvario u 7. minutu posle trojke Vidović za 16:13, a prvu četvrtinu završio sa dva poena viška – 23:21.

Osam vezanih poena sredinom druge četvrtine doneli su crno-belima prvu dvocifrenu prednost – 36:25, koju nisu ispuštali do poluvremena – 50:38.

Sa 14 vezanih poena sredinom trećeg perioda Partizan u 27. minutu poveo sa 68:45 i, činilo se, definitivno prelomio utakmicu. Crno-bele su u finišu trećeg perioda imale i 26 poena prednosti (75:49).

Međutim, tako visoka prednost opustila je domaći tim u poslednjoj četvrtini, što je Student iskoristo da učini zanimljivijim finiš utakmice. Niški tim je vezao 13 poena i u 38. minutu prišao na 79:72. Domaći tim je morao da vrati u igru prvu petorku, kako bi zaustavio seriju gošći, što je bilo uspešno za novi trijumf.

Pet igračica Partizana, u kome nije bilo Mitić i Stepanović, dok je Špikić odigrala jedan minut, su imale dvocifreni učinak. Ivanka Matić je bila najefikasnija sa 23 poena (7 skokova), Rada Vidović je postigla 16 poena (6 asistencija), Lidija Vučković 15, Miljana Bojović upisala 12 poena i 12 asistencija, a Marija Cvetković 10 poena.

Ekipu Studenta predvodile su Nataša Mijatović sa 19 poena, Jovana Jeremić sa 13 i Kristina Milošević sa 10 poena (7 skokova).

Partizan u narednom kolu gostuje Kraljevu, a Student dočekuje Spartak.