Vršac protiv Spartaka zabeležio prvu pobedu u prvenstvu

Derbi začelja u kome su se sastale ekipe Vršca i Spartaka pripao je domaćinu.

0
452

Vršac je u hali „Millenium“ pred oko 200 gledalaca savlada Subotičanke sa 88:77 (19:14, 26:22, 21:17, 22:24) u okviru 8. kola i zabeležio prvu pobedu u Ženskoj košarkaškoj ligi Srbije, čime se izjednačio sa „Golubicama“.

Domaći tim je sredinom prve četvrtine stekao prvu opipljiviju prednost kada su Jakšić i Ćorda inicirale seriju 8:0 za prednost 17:9. Na isteku prvih deset minuta igre tim trenera Miroslava Kanjevca je imao pet poena viška – 19:14.

Do 16. minuta Vršac je održavao stečenu prednost, a onda stigao do najveće prednosti u prvom poluvremenu. Serijom 9:0 domaćin je poveo sa 43:30 u 17. minutu. U finišu četvrtine gošće su uspele da smanje zaostatak i odu na poluvreme sa podnošljivih devet poena zaostatka – 45:36.

Sličan scenario je viđen u trećem periodu. Ekipe su praktično držale status kvo na desetak poena razlike, a četvrtinu je završila Ćorda trojkom za 66:53.

Ni u poslednjoj četvrtini nije viđen drugačiji razvoj situacije na parketu. Vršac je održavao sigurnu prednost, pogađao kada je bilo najpotrebnije i na vreme obezbedio mirnu završnicu.

Pet igračica Vršca je zabeležilo dvocifreni košgeterski učinak. Jakšić je bila najefikasnija sa 28 poena (8 skokova), Ćorda je dodala 21, Kerkez 14 (7 skokova), Ratković 12, a Jovanović 11 poena, uz čak 15 skokova.

Zanimljivo je da su sve poene za gošće postigle 4 igračice. Morse je bila najefikasnija sa 27 poena (7 skokova), Petković je postigla 26 (9 skokova), Radulović 16 (15 skokova, 7 asistencija), a Zlajić 8 (6 skokova).

Vršac u narednom kolu putuje u Bor, a Spartak dočekuje Radivoj Korać.