U prvom šeširu biće SAD, Kina, Australija i Španija, u drugom prvi kvalifikant sa američkih pretkvalifikacija, Belgija, Francuska i Brazil, u trećem šeširu Japan, Srbija, Nigerija i drugi kvalifikant sa američkih pretkvalifikacija, a u četvrtom Mađarska, Senegal, Novi Zeland i Nemačka.
Domaćini četiri turnira biće Antverpen (Belgija), Rio de Žaneiro (Brazil), Šopron (Mađarska) i Ksian (Kina) i četiri reprezentacije domaćini igraće u ovim gradovima.
Poslednje dve reprezentacije koje će učestvovati na ovim turnirima biće poznate posle američkih pretkvalifikacija koje se održavaju od 9. do 13. novembra 2023. godine.
Dugogodišnji trofejni kapiten naše reprezentacije Jelena Bruks i mađarska reprezentativka Lenka Kiš učestvovaće u žrebanju.
Direktan plasman već su obezbedile SAD kao svetski šampion i Francuska kao domaćin Olimpijskih igara. Ove dve reprezentacije igraće kvalifikacione turnire bez takmičarskog značaja, pa će iz njihovih grupa vizu za OI obezbediti još po dve selekcije, dok će iz preostale dve grupe plasman obezbediti po tri nacionalna tima.
- Srbija u prvom šeširu na žrebu za prvu fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2027
- U20 reprezentacija otputovala na turnir u Portugaliju
- Održana redovna skupština KŽK Partizan: Crno-beli sa sedam ekipa u novoj sezoni i u svom brendiranom autobusu
- Reprezentativka Ruande Džanaj Krums nova košarkašica Duge
- Terej Brigs, šampiona WABA sa ekipom Budućnosti, nova članica Studenta