Protivnik u Saitama Super Areni biće reprezentacija Kanade, koja je ostala veliki dužnik našem timu na prethodnim igrama u Riju. Tada je u grupnoj fazi Srbija ispustila vođstvo od 18 poena razlike i na kraju doživela poraz od Kanade sa 71:67.
– Očekujem da će to biti teška utakmica. Mi smo spremne i želimo da damo sve od sebe. Znamo da je Kanada ekipa koja igra 40 minuta jako i do poslednjeg trenutka ne odustaju, tako da mislim da će ključna stvar biti da naš fokus bude sve vreme na visokom nivou – istakla je Tina Krajišnik.
Ivon Anderson je svesna odakle će pretiti najveća opasnost u duelu sa Kanađankama.
– Biće to veoma izazovna utakmica za nas. One igraju fizički vrlo snažno, agresivne su i u odbrani i u napadu. Očekujem da će utakmica biti u veoma brzom ritmu. Mi smo navikle na to i spremne smo za veliku borbu, zaključila je Anderson.
Pored Srbije i Kanade, u grupi su još Španija i Koreja. Plasman u četvrtfinale obezbediće po dve prvoplasirane ekipe iz sve tri grupe, kao i dva bolja trećeplasirana tima. Srbija je na prethodnim igrama u Riju osvojila bronzanu medalju, a pre mesec dana je na Evropskom prvenstvu u Španiji vratila titulu šampiona Evrope.
Utakmicu prenosi Radio-televizija Srbije, a tekstualni tok utakmice možete pratiti OVDE
- Počinje plej-of: Crvena zvezda dočekuje Student
- Aleksandar Jovanović: Verujem da jedan rasterećen pristup i motivacija može da nas dovede do dobre igre
- Nemanja Planojević: Utakmica u kupu koju smo odigrali u Nišu nas poziva na oprez i pun fokus
- Vladana Vujisić: Uz pravi pristup, koncentraciju i dobru energiju verujem u svoj tim i nadam se još jednom finalu
- Minela Mehović: Motivacija sigurno ne manjka, u prilog nam ide i to što imamo prednost domaćeg terena