Kraljevo slavilo protiv Partizana u derbiju kola

Derbi 10. kola Ženske košarkaške lige Srbije pripao je košarkašicama Kraljeva koje su na svom parketu pred oko 300 gledalaca savladale Partizan 1953 sa 59:53 (6:16, 21:15, 19:8, 13:14).

0
611

„Malene“ su upisale šesti trijumf i trenutno se nalaze na deobi četvrtog mesta sa ekipom Studenta. Crno-bele su doživele drugi poraz i trenutno dele drugu poziciju sa ekipom Radivoja Koraća.

Partizan je u drugoj polovini prve četvrtine napravio seriju 9:0 i prvu četvrtinu rešio u svoju korist sa 16:6.

Posle trojke Vidović gošće su u 12. minutu povele sa maksimalnih 14 poena viška – 22:8. Usledio je period igre koji je pripao ekipi trenera Nikole Jovanovića. Katić je trojkom pokrenula seriju Kraljeva 9:0 kojoj je domaći tim prišao na pet poena zaostatka – 17:22 u 16. minutu. Do isteka prvih 20 minuta nije bilo većih rezultatskih oscilacija, pa su izabranice trenera Blagoja Ivića na poluvremenu vodile sa 31:27.

Punih pet minuta je Partizan bio bez koša u trećoj četvrtini. Kraljevčanke su napravile seriju 14:0 i potpuno preokrenule tok meča u svoju korist. Nikolić je trojkom u 24. minutu donela prednost Kraljevu 35:33, zatim je Katić vezala dve trojke za 41:33 u 25. minutu. Aleksandra Katić je u 27. minutu trećom vezanom trojkom donela Kraljevu 9 poena prednosti (44:35), ali je domaćin na ulasku u poslednju četvrtinu imao sedam poena viška – 46:39.

Partizan je u 33. minutu posle trojke Mitrović prišao na tri poena minusa (48:45), međutim domaći tim je svaki pokušaj crno-belih da preokrenu rezultat uspešno odbijao. Mitrović je još jednom uspela crno-bele da približi Kraljevu sa pet vezanih poena za 52:50, međutim u finišu je kao meč viner iskočila Bajić koja je sa šest vezanih poena odvela Kraljevo do velikog trijumfa.

Bajić, Rajić (7 skokova) i Katić (4/5 za 3 poena) su bile najefikasnije u timu Kraljeva sa po 12 poena, dok je Bra Shay postigla 10 poena, uz čak 18 skokova. Retko koja ekipa je ove sezone nadskočila Partizan, a to je upravo pošlo za rukom Kraljevčankama, koje su i vodeća ekipa u ligi po ukupnom broju skokova.

U timu Partizana, koji je igrao bez Špikić i Mitić, a svakako je osećao i umor od puta u Bugarsku gde je slavio protiv Montane u regionalnoj ligi, matić je sa 18 poena (13 skokova) bila najbolji akter. Olga Stepanović je postigla 11 poena (7 skokova), a po 8 su upisale Bojović (7 skokova, 8 asistencija) i Mitrović.

Kraljevo u narednom kolu putuje u Suboticu, dok Partizan dočekuje Šumadiju.