Beočin ubedljiv u Kragujevcu protiv Šumadije

Košarkašice Beočina savladale su Šumadiju u Kragujevcu sa 101:60 (27:16, 22:13, 35:13, 17:18) u poslednjoj utakmici 8. kola prvenstva Srbije.

0
538

Tim trenera Aleksandra Jovanovića je ostvario treću pobedu, dok je Šumadija ostala na jednom trijumfa, a doživela sedmi poraz.

Utakmica je odigrana pred nekoliko desetina gledalaca u hali „Gordana Bogojević“.

Beočin je tokom prvih 30 minuta bio dominantna ekipa, kada je i napravila ogromnu razliku, a domaći tim je samo u poslednjoj četvrtini bio ravnopravan rival.

U timu iz Beočina pet igračica je imalo dvocifren učinak. Najefikasnija je bila Jovana Adamović, koja je ostvarila dabl-dabl učinak sa 26 poena i 11 skokova, a zabeležila ukupan indeks 40. Dunja Gvero je postigla 13 poena (8 skokova, 7 asistencija), 12 je postigla Sanja Dunđerski, 11 Nikolina Vitomir, a 10 Nikolija Filipović.

Kod domaćina Natalija Spaić je postigla 29 poena, a Neda Vasović 13 (8 skokova).

Šumadija u narednom kolu gostuje u Šapcu, a Beočin dočekuje Vrbas Medelu.