Crvena zvezda deklasirala Radnički

Lišen bilo kakve rezultatske neizvesnosti bio je derbi 5. kola prvenstva Srbije.

0
461

Crvena zvezda je na svom parketu pred 100-nak gledalaca savladala Radnički rezultatom 104:66 (30:11, 22:12, 25:26, 27:17) i upisala četvrtu uzastopnu pobedu. Crveno-bele sada imaju učinak 4-1, a Kragujevčanke 3-2.

Zvezda je već posle dva i po minuta imala dvocifrenu prednost (12:2), a u 6. minutu i 18 poena – 23:5.

Radnički, koji je u ovoj utakmici bio oslabljen neigranjem dva startera Milene Marjanović i Jelene Prvulović, nije mogao da pruži jači otpor.

Zvezda je do poluvreme stekla 29 poena prednosti (52:23), a ono što nije u trećoj, uspela je u četvrtoj četvrtini, da poveća razliku za krajnjih 38 poena razlike.

U timu trenera Dragana Vukovića 11 igračica se upisalo u listu strelaca. Najefikasnija je bila Milica Bojović sa 16 poena. Ivana Katanić je postigla 14 poena, isto kao i Nadežda Nedeljkov. Milina Mišeljić je imala dabl-dabl sa 13 poena i 15 skokova, dok je Marta Vulović upisala 12 poena.

Snežana Čolić je bila najefikasnija u timu Nenada Milovanovića sa 21 poenom. Bojana Stevanović je postigla 16 poena, uz 10 skokova.

Crvena zvezda u narednom kolu putuje u Vrbas, a Radnički dočekuje ekipu 021.