Kraljevo u derbiju kola nanelo prvi poraz ekipi 021

Košarkašice Kraljeva savladale su u derbiju 4. kola Prve lige Srbije ekipu 021 rezultatom 71:66 (19:19, 19:18, 19:19, 14:10).

0
615

„Malene“ su nanele prvi poraz novosadskoj ekipi, pa sada sa još tri ekipe dele vrh tabele sa učinkom 3-1.

Domaći tim je dve od ukupno četiri trojke na meču postigao sredinom prve četvrtine za vođstvo 14:6. Nešto kasnije je Ristić postigla još jednu za 18:12, ali je gostujući tim u samom finišu četvrtine uspeo da stigne do izjednačenja 19:19.

Najveću prednost na meču gošće su imale u prvoj polovini druge četvrtine, kada su posle poena Radović povele sa 30:25. Imale su Novosađanke pet poena prednosti i u 17. minutu (34:29), međutim sada je Kraljevo bila ekipa koja je dobro finiširala četvrtinu i trojkom Jovančević na poluvreme otišla sa minimalnom prednošću 38:37.

Prvo vođstvo izraženo dvocifrenim brojem poena Kraljevo je steklo sredinom treće četvrtine. U nekoliko navrata ono je iznosilo 11 poena viška. Tako je bilo i u 26. minutu posle poena Račić sa 57:46. I zatim više od četiri minuta posta za domaći tim, što 021 koristi da serijom 10:0 priđe na samo poen zaostatka uoči starta poslednje četvrtine.

Igralo se praktično koš za koš u poslednjoj četvrtini sve do 37. minuta kada su gošće smanjile na 67:66. Međutim, u poslednja tri minuta nisu uspele da provuku loptu kroz mrežicu koša Kraljeva, a na suprotnoj strani Račić i Živanović poenima donose trijumf svom timu.

Skroman šut za tri poena domaći tim je nadoknadio šutem iz reketa, gde je bio dominantan. Takođe, Kraljevčanke su iz tranzicije postigle 24 poena i tim lakim poenima sebi izgradile put ka važnoj pobedi.

Dragana Gobeljić je bila najefikasnija u domaćem timu sa 17 poena, a do dabl-dabl učinka je stigla sa 12 skokova. Upisala je i 7 osvojenih lopti.

Shakyla Hill je postigla 15 poena (8 skokova, 1 asistencija, 4 osvojene lopte), 12 je postigla Aleksandra Račić (9 skokova, 5 asistencija, 1 osvojena lopta, 1 blokada), a 11 Tatjana Živanović (4 skoka).

Po običaju Jovana Adamović je bila najbolji akter u gostujućem timu. Ostvarila je novi dabl-dabl sa 22 poena i 15 skokova. Marijana Čorto je postigla 11 poena, a po 9 poena postigle su Teodora Trebovac i Lara Radulović.

Kraljevo u narednom kolu gostuje Partizanu 1953, a 021 dočekuje Proleter 023.