Radnički 2016 u Ljuboviji nastavio pobednički niz

Košarkašice Radničkog 2016 zadržale su maksimalan učinak u Drugoj ligi Srbije i posle 4. kola.

0
282

Kragujevčanke su kao gošće savladale Ljuboviju rezultatom 72:62 (18:21, 9:9, 23:11, 22:21). Ekipa iz Ljubovije je i posle ovog kola bez trijumfa.

Junakinja pobede ekipe Nikole Despotovića bila je Minela Mehović koja je postigla 33 poena, a do dabl-dabl učinka stigla sa 12 skokova. Dvocifren košgeterski učinak je imala i Anja Tasić sa 14 poena.

U timu trenera Petra Arsenovića sa dabl-dabl učinkom se istakla Iva Perić. Postigla je 22 poena i imala 13 skokova. Valentina Vasiljević je postigla 12 poena.

Ljubovija u narednom kolu putuje u Prijepolje na duel sa Mileševkom, a Radnički 2016 dočekuje Karaburmu.

„Opet nismo bili napadački raspoloženi u prvom poluvremenu ali smo dobro igrali u odbrani jer smo ekipu Ljubovije sveli na 30 poena. U drugom poluvremenu smo dobili širinu u napadu koju smo tražili i dali dosta lakih poena. Napravili smo razliku od 14 poena i održavali prednost do kraja.
Čestitam ekipi Ljubivije na jako dobroj utakmici i želim im sreću u nastavku sezone“, rekao je Nikola Despotović.