Crvena zvezda upisala pobedu i poraz na startu regionalne kadetske lige

Košarkašice Crvene zvezde završile su prvi turnir u okviru regionalne WABA lige za kadetkinje sa polovičnim uspehom.

0
256

Crveno-bele su na turniru u Podgorici pobedile Budućnost sa 59:51, a zatim poražene od Lovćena sa 57:40.

Ekipa trenera Nemanje Planojevića je u prvoj utakmici savladala domaćina turnira boljom igrom u poslednjih pet minuta. Na semaforu je u 36. minutu stajao rezultat 46:46, a u samom finišu meča je Jovana Spasovski vezala osam poena za svoj tim, dve trojke i jedna dvojka, i donela pobedu svom timu.

Marija Avlijaš je bila najefikasnija sa 15 poena, pratile su je Sara Vasiljević sa 13 poena i Jovana Spasovski sa 12.

U drugoj utakmici beogradski tim je posle prve izjednačene četvrtine naglo pao u naredne dve, što je Lovćen iskoristio i napravio nedostižnu prednost.

Marija Avlijaš je postigla 9 poena, a po 8 su postigle Sara Vasiljević i Iva Kecman.

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST 59:51

CRVENA ZVEZDA – LOVĆEN 40:57