Crvena zvezda posle produžetka savladala Kraljevo

Košarkašice Crvene zvezde savladale su u utakmici 3. kola prvenstva Srbije posle produžetka Kraljevo rezultatom 92:91 (17:19, 15:18, 29:26, 20:18, 11:10).

0
604

Obe ekipe posle ovog kola imaju učinak 2-1.

Utakmica je odigrana pred nekoliko desetina gledalaca u hali „Basket siti“.

Posle izjednačene prve četvrtine i rezultatske klackalice prvu veću seriju na utakmici ostvario je gostujući tim. Serijom 10:0, uz dve trojke Ristić, gošće su povele sa 29:17 u 13. minutu. Bilo je to ujedno i najveće vođstvo jedne od ekipa u ovoj utakmici. Zvezda je uzvratila sa osam vezanih poena uz pomoć kojih je u 18. minutu stigla na 28:31.

Pet poena viška sa poluvremena gošće su održavale do 29. minuta. Domaći tim je tada serijom 6:0 potpuno preokrenuo rezultat i poveo sa 59:58, posle poena Katanić. Ipak, gošće u poslednji deo regularnog toka ulaze sa prednošću 63:61.

Usledila je paklena četvrtina u kojoj su gošće ponovo stekle opipljivu prednost. Seriju 9:0 za vođstvo 74:66 zaključila je trojkom Gobeljić na pet i po minuta pre kraja. Činilo se da će gošće na iskustvo privesti meč kraju, pogotovo posle trojke Spasojević sa 77:68. Međutim, Janković pokreće seriju kojom se Zvezda vraća u meč, a Mišeljić 55 sekundi pre kraja trojkom donosi izjednačenje svom timu – 81:81. Obe ekipe su u finišu propustile dosta šansi da slave u regularnom delu. Zvezda je bila ta koja je posle osvojene lopte Mandić 26 pre isteka vremena imala napad, ali nije iskoristila šut za pobedu.

Kraljevo je povelo u produžetku sa četiri poena viška (85:81), međutim gošće poslednje poene na meču postižu dva minuta pre kraja za vođstvo 89:86. U finišu meča je Zvezda bila ta koja je vezala šest poena i slavila.

Ekipa iz Kraljeva je doživela poraz uprkos tome što je imala bolji procenat šuta iz igre i više skokova. Previše je bilo izgubljenih lopti, čak 23, naspram 14 Crvene zvezde. Domaćin je realizovao 25 od 32 slobodna bacanja, a gost 15 od 18.

Milica Bojović je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 26 poena (9 skokova, 2 blokade). Maša Janković je postigla 21 poen, uz 5 skokova i 3 osvojene lopte, dok je Milina Mišeljić ubacila 15 poena (5 skokova, 1 asistencija, 2 osvojene lopte). Sanja Mandić je upisala dabl-dabl sa 12 poena i čak 14 asistencija (3 osvojene i 1 skok), dok je Ivana Katanić na 11 poena dodala 5 skokova, 4 asistencije i 2 osvojene lopte.

Denise Hill Shakyla je u gostujućem timu bila najefikasnija sa 23 poena (11 skokova, 8 asistencija, 3 osvojene, 1 blokada). Dragana Gobeljić je postigla 17 poena (11 skokova, 1 asistencija, 3 osvojene, 1 blokada), Marina Ristić 16 (2 skoka, 4 asistencije), a Aleksandra Račić 1 (6 skokova, osvojena).

Crvena zvezda u narednom kolu putuje u Zrenjanin na megdan Proleteru, a Kraljevo u derbiju dočekuje vodeći 021.