Partizan slavio u Nišu i upisao prvu pobedu u prvenstvu Srbije

Košarkašice Partizana došle su do prve pobede u prvenstvu Srbije pošto su u meču 2. kola kao gošće savladale Student u Nišu rezultatom 87:73 (22:17, 17:21, 31:16, 17:19).

0
593

Obe ekipe posle ovog kola imaju polovičan učinak.

Utakmica je odigrana pred oko 250 gledalaca u sali OŠ „Duško Radović“.

Početak je pripao domaćem timu koji je u dva navrata imao pet poena prednosti. Partizan je proradio sredinom četvrtine i do isteka prvih deset minuta stekao pet poena viška.

Gošće su tokom druge četvrtine u dva navrata vodile i sa šest poena, međutim Student je uspeo u finišu da se približi na samo jedan poen zaostatka.

Sve dileme oko pobednika tim trenera Svetlane Mitrović rešio je u trećem periodu. Mlade snage crno-belih Đoković, Jovanović, Samardžić i Stojanović poenima su kreirale seriju 10:0 kojom je Partizan u 24. minutu stigao do prednosti 54:42. Posle kraće pauze gošće su dodatno napravile prednost, pre svega poenima Mitrović, Inđić i Kondić. Domaći trio Nikolić, Dimitrijević, Stojanović pokušao je da održava svoj tim na površini, ali nisu uspele ništa više sem časnog poraza.

Lak 27 asistencija govori o igri Partizana u ovoj utakmici. Crno-bele su imale i sjajan procenat šuta za dva (17-25, 68%) i za tri (13-28, 46%), dok je domaćin u odnosu na 61 odsto šuta za dva poena (19-31) imao skromnih 27 odsto za tri (5-18).

Milica Mitrović je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 27 poena (2 skoka, 3 asistencije, 1 osvojena, 1 blokada). Milica Inđić je postigla 15 poena, uz 6 skokova i 7 asistencija, a Marta Jovanović je zabeležila 13 poena, uz 4 skoka.

Kod domaćina šest igračica se upisalo u listu strelaca. Danijela Dimitrijević je postigla 16 poena (3 asistencije, 5 osvojenih), Dragana Nikolić je upisala 15 poena (1 osvojena), Ntumba Nthethe 14 (10 skokova, 3 osvojene), Marija Stojanović 13 (2 skoka, 1 asistencija, 1 osvojena), Marija Milovanović 10 (4 skoka, 1 asistencija, 1 osvojena), a Sofija Stošić 5 (1 skok, 3 asistencije, 3 osvojene).

Tim Zorana Stankovića u narednom kolu gostuje Radničkom u Kragujevcu, a Partizan u gradskom derbiju dočekuje Radivoj Korać.