Partizan savladao Student u Nišu i vezao drugu pobedu

U utakmici 4. kola prvenstva Srbije košarkašice Partizana 1953 savladale su u gostima Student rezultatom 66:51 (23:11, 10:11, 11:16, 22:13).

0
419

Crno-bele su ostvarile drugu vezanu pobedu, dok je niški tim i dalje bez pobede.

Utakmica je odigrana pred 200-nak gledalaca u sali OŠ „Dušan Radović“ u Nišu.

Partizan je u drugom delu prve četvrtine serijom 10:0 poveo sa 20:10.

Stečenih desetak poena prednosti gošće su čuvale do sredine treće četvrtine.

Domaći tim je napravio seriju 11:0 u prvih pet minuta treće četvrtine i izjednačio na 33:33. Držale su domaće košarkašice nekoliko minuta ravnotežu, ali su Matić trojkom i Inđić dvojkom donele Partizanu prednost od šest poena na kraju treće četvrtine – 44:38.

Sa novih pet poena na startu poslednje četvrtine (Katić i Mitrović) Partizan je ponovo vratio dvocifrenu prednost. Ovog puta crno-bele nisu dozvolile domaćinu da se ponovo vrati u meč, imale su i 17 poena viška u ovom periodu, a na kraju slavile sa 66:51.

U timu Partizana Aleksandra Katić je bila najefikasnija sa 20 poena. Milica Inđić je postigla 18 poena, Ivanka Matić 14, uz 11 skokova, a Milica Mitrović 10.

Kod domaćina Ntumba Thethe je postigla 16 poena (10 skokova, a Kristina Milošević 12.

Ekipu trenera Petra Markovića u narednom kolu očekuje gostovanje u Boru, a tim trenera Svetlane Mitrović dočekuje 021.