Kraljevo posle preokreta savladalo Partizan 1953

Košarkašice Kraljeva su ostvarile četvrtu pobedu u prvenstvu Srbije.

0
586

Kraljevčanke su posle preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu savladale Partizan 1953 rezultatom 62:56 (11:11, 12:23, 15:11, 24:11) na domaćem terenu.

Crno-bele su doživele treći poraz i ostale na dva trijumfa.

Gošće iz Beograda su dobrom drugom četvrtinom stekle dvocifrenu prednost. Domaćin je u trećoj deonici uspeo da smanji prednost, a sredinom poslednje četvrtine stigne i do nerešenog ishoda.

U ključnim trenucima večeras sjajna Gobeljić i Stojičić su pogodiće po dve trojke, i to između 34. i 37. minuta, što je domaćina odvelo do pobede.

Najefikasnije u ekipi Kraljeva su bile Gobeljić sa 22 poena, Brajković sa 10 poena, Janić sa devet poena, a u timu Partizana su bile Radović i Davinić po 13 poena, Opačić sa 7 poena i Marojević sa 6 poena.

Posle ovog kola sledi tronedeljna pauza zbog učešća reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.