Loše drugo poluvreme odvelo Partizan u poraz od Montane u Bugarskoj

Ekipa Partizana 1953 doživela je treći poraz u regionalnoj ligi.

0
58

U okviru četvrtog kola WABA crno-bele su izgubile od Montane 2003 u Bugarskoj rezultatom 77:62 (18:16, 14:25, 27:11, 18:10).

Bugarski tim je upisao drugu pobedu.

Partizanovih plus devet na poluvremenu ispostavilo se nedovoljnim za eventualni trijumf. Domaći tim je na sjajan način otvorio treću četvrtinu i serijom 23:4 potpuno preokrenuo tok meča u svoju korist.

Iskusan domaći tim nije pružio šansu gošćama da se vrate u meč.

Žaklin Karmen je sa 12 poena bila najefikasnija u Partizanu. Marina Davinić je postigla 11 poena, Marina Radović deset, a Marta Jovanović devet.

Kod domaćina Sara But je postigla 19 poena (12 skokova, deset asistencija, četiri blokade), Kijana Džonson 18 poena (sedam skokova, sedam asistencija, šest osvojenih), Gabrijela Nikolova 13 poena, a Borislava Denčeva deset poena.

Partizan u narednom kolu dočekuje Orlove iz Banjaluke, a Montana gostuje Budućnosti u Podgorici.