Crvena zvezda bez preokreta u Španiji

Košarkašice Crvene zvezde porazom su započele učešće u ovogodišnjem izdanju Evrokupa.

0
912

Crveno-bele su izgubile u Španiji od IDK Euskotrena rezultatom 70:64 (24:13, 20:16, 6:12, 20:23).

Domaći tim je krucijalnu prednost stekao u prvom poluvremenu. Koristio je bolje situacije pod košem i bio precizniji, pa gošćama nije pomogla ni dominacija u skoku.

Tim Nemanje Planojevića je bolje zaigrao u drugom poluvremenu. Posle 17 poena minusa, Vilijams i Poter su pokrenule seriju 10:0, pa je Zvezda u poslednju četvrtinu ušla sa jednocifrenim zaostatkom.

Iskusna španska ekipa uspela je početkom četvrte četvrtine da vrati ubedljivu prednost, ali se Zvezda nije dala. Trojke Nedeljkov i Vilijams, kao i poeni Aleksandre Katanić, približili su gostujući tim na samo četiri poena minusa dva i po minuta pre kraja. Propustila je Zvezda čak tri napada da dodatno smanji zaostatak, ali nije bila uspešna, pa je domaćin na kraju ostvario sigurnu pobedu.

Medison Vilijams je bila najefikasnija sa 18 poena u timu Zvezde. Emili Poter je postigla 16 poena (9 skokova), a Nadežda Nedeljkov 12.

U domaćem timu po 15 poena su postigle Delisija Vošington i Roso Buč.

U drugoj utakmici prvog kola grupe C Proteas Vulas u Grčkoj dočekuje rumunski Sepsi.

Crvena zvezda u drugom kolu dočekuje naredne nedelje grčki tim.