Crvenoj zvezdi triler u Subotici

Košarkašice aktuelnog šampiona došle su do trijumfa u poslednjoj utakmici 18. kola Prve lige.

0
452

Crvena zvezda je u Subotici slavila 78:80(14:21, 19:19 , 23:18, 22:22).

Gošće su tokom čitave prve deonice vodile, a na isteku prvih 10 minuta je bilo 14:21.

Iako je Crvena zvezda nastavila da kontroliše rezultat, trener Vuković je pozvao minut odmora nakon što se Spartak prikrao na minus dva- 25:27. Nakon tajmauta su crveno- bele povratile plus sa kraja prve deonice, pa se na veliku pauzu otišlo sa 33:40.

Spartak je odigrao odlično treću četvrtinu i posle pola sata igre imao samo posed zaostatka- 56:58, što je trebalo garantovati interesantan finiš.

Golubice su povele u jednom momentu 64:63. U minutima nakon vođstva domaćih se igralo koš za koš. U poslednjih 100 sekundi se ušlo sa rezultatom 73:73. Rainey je pogodila trojku za 76:73. Nakon dva pogođena bacanja Naumčev, Radulović je ukrala loptu i položila je za povratak prednosti za gošće na tačno minut do kraja- 76:77. Nakon što je Rainey pogodila dva penala, a Rojster bila polovična, rezultat je bio 78:78. Nešto lošiji napad domaćih odbranila je Crvena zvezda, da bi Radulović na sekund i jednu desetinku pre kraja donela pobedu Crvenoj zvezdi pogotkom za dva- 78:80.

Orozović sa 22 i Rainey sa 19 poena istakli su se u ekipi Spartaka.

Rojster je sa 26 poena i 12 skokova bila najistaknutiji pojedinac pobedničkog tima. Naumčev je ubacila 17 poena, Čorto 10, a meč- viner Radulović devet, uz sedam asistencija.

Spartak u idućem kolu gostuje Novosadskoj ŽKA, a Crvena zvezda čeka Student.