Srbija poražena od Australije, sa velikim šansama za plasman na Olimpijske igre

Reprezentacija Srbije porazom od Australije 75:73 (12:22, 23:12, 16:14, 24:25) završila je učešće na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

0
3333

Srbija je turnir u brazilskom Belemu završila sa jednom pobedom i dva poraza, a po završetku utakmice između Brazila i Nemačke biće poznato i da li se plasirala na Olimpijske igre.

Naš nacionalni tim plasiraće se na Olimpijske igre u Parizu ukoliko u poslednjem meču Brazil ne pobedi Nemačku sa tačno sedam poena razlike, a uz to i postigne više od 73 poena.

Ivon Anderson je bila najefikasnija u timu Srbije sa 20 poena. Dragana Stanković je dodala 16 poena, a Jovana Nogić devet (šest asistencija).

Tolo je predvodila Australiju sa 13 poena. Poen manje je postigla Borlase.

Brazil – Nemačka 00.00
Tabela: Australija 6 (kvalifikovala se za OI), Srbija 4, Nemačka 3, Brazil 2.

Bolje je naš tim ušao u meč, posle tri minuta poveo 10:2 preko Anderson. Kontrolisala je Srbija igru i rezultat, u 6. minutu došla i do prve dvocifrene prednosti – 14:4. Odlično su igrale izabranice selektorke Marine Maljković, pametno koristile napade, pa su na prvu pauzu otišle sa 22:12.

Na startu druge deonice Asutralijanke su napravile seriju 9:3 i smanjile na 21:25. U narednim minutima usledila je razmena poena, da bi rival kaznio par naših promašaja i u 18. minutu poveo 32:31. Na poluvreme se otišlo pri prednosti Australije 35:34.

Počela je treća četvrtina prilično izjednačeno, ali ponovo nismo iskoristili nekoliko napada i otišli smo u minus – 37:43. Posle mnogo grešaka na obe strane, odgovorile su naše devojke mini serijom

4:0 (41:43), a onda primile trojku i dvojku i ponovo je bilo „plus 6“ za Australiju. Usledili su poeni Anderson i Kajišnik (46:49), a na poslednji odmor Srbija je otišla sa tri poena manjka – 48:51.

Pogodila je Stanković „2+1“ i izjednačila u 32. minutu, da bi Dugalić i Anderson ponovo donele prednost Srbiji – 56:53. Posle trojke Australije, odgovorili smo sjajnom serijom 6:0 za 62:56. Ponovo su se vratile rivalke u meč i prišle na 63:64, pa povele na dva i po minuta pre kraja 65:64. Pogodila je Bek trojku za 68:65, promašila ulaz Dugalić, što je kažnjeno, ali je Stanković poentirala za 67:70. Još jednom nismo iskoristili napad i Australijanke su imale 72:67 na 48 sekundi pre kraja. Nogić je faulirana, pogodila je jednom (68:72), pa je Borlas sa linije penala podigla na velikih 74:68. Pogodila je Dugalić trojku sa devet metara na manje od sekund pre kraja za 73:74, napravili smo faul i sve je bilo gotovo.