Fenerbahče Marine Maljković u finalu Evrolige

Košarkašice Fenerbahčea, koje sa klupe predvodi Marina Maljković, igraće za titulu najboljeg u Evroligi.

0
261

Fenerbahče u čijim redovima su Ivana Raca i Mina Đorđević, a na klupi kao pomoćnik sedi Ljubica Drljača, savladao je u prvom polufinalu Fajnal fora u Pragu italijanski Skio rezultatom 77:70 (16:21, 20:19, 25:14, 16:16).

Turski tim će u nedelju od 18 časova igrati za titulu protiv pobednika drugog polufinala u kome se sastaju češki Prag i turski Mersin. Skio će od 15 časova protiv poraženog iz drugog duela igrati za treće mesto.

Skio je bio bolji u prvih 20 minuta, pa je preneo četiri poena viška u drugo poluvreme. Fenerbahče je pokazao snagu u trećoj četvrtini, kada je imao i 11 poena viška, ali je dopustio rivalu da se u finišu utakmice približi na svega tri poena. Ipak, serijom 6:0 u 38. minutu turski klub je prelomio utakmicu.

U pobedničkom timu najefikasnije su bile Stjuart sa 24 poena, Sabalji i Meseman sa po 13, Jagupova sa 12 i Vanderslot sa 11 poena. Ivana Raca je igrala tri minuta bez učinka, dok Mina Đorđević nije ulazila u igru.

Na suprotnoj strani Kiz je postigla 19 poena, Mejbrej 11.