Crvena zvezda povela u finalu protiv Kraljeva

Košarkašice Crvene zvezde povele su u finalnoj seriji protiv Kraljeva sa 1:0.

0
651

Crveno-bele su iskoristile prednost domaćeg terena i u hali „Basket siti“ slavile sa 73:66 (24:16, 18:13, 14:16, 17:21).

Finalna serija se igra do tri pobede, a naredni meč je u Kraljevu u sredu 12. aprila od 18 časova.

Crvenu zvezdu su do pobede predvodile Čelsi Hol sa 16 poena, Nevena Naumčev sa 14, Aleksandra Katanić i Snežana Čolić sa po 12 i Tina Jakovina sa 10 poena. U timu zbog povrede nije bilo Snežane Bogićević.

Kod gošći Anrea Grejs je postigla 19 poena, Džad Edvards Tejlor 16, Dragana Gobeljić 13 (12 skokova), a Nina Tešić 10.

Kraljevo je vodilo samo na startu meča. Zvezda je serijom 10:0 preuzela vođstvo i do kraja utakmice ga nije ispuštala. Već u 7. minutu domaći tim je poveo sa 16:6 i sigurnu prednost držao do sredine druge četvrtine. Tada je Kraljevo prišlo na četiri poena minusa (25:21). Ubrzo je, međutim, domaći tim ponovo serijom poena stekao dvocifrenu prednost koju nije ispuštao do kraja poluvremena. Na isteku 20 minuta rezultat je glasio 42:29.

Poput druge, i start treće četvrtine je pripao gošćama. Ovog puta su „Malene“ prišle na pet poena u 22. minutu – 43:38. No, i ovaj nalet rivala Zvezda je uspešno odbila i vratila sigurnu prednost do kraja četvrtine.

Crveno-bele su ušle u poslednjih deset minuta igre sa 11 poena viška 56:45, ali nije dugo bila u sigurnoj situaciji. Kraljevo je i treću četvrtinu u nizu bolje otvorilo i posle poena Tešić u 32. minutu stiglo na četiri poena zaostatka – 56:52.

Finiš meča doneo je dosta uzbuđenja. Tri i po minuta pre kraja gošće su prišle na tri poena razlike (63:60), a tako je bilo i posle trojke Gobeljić na nešto više od dva minuta pre kraja (66:63).

Kraljevo je propustilo nekoliko napada da se dodatno približi, ili preokrene rezultat, a Zvezda je tek u poslednjih pola minuta uspela definitivno da slomi otpor rivala.

Obe ekipe su imale veliku podršku na ovoj utakmici, takođe su obe ekipe imale i dosta primedbi na suđenje.