Crvena zvezda vratila brejk i izjednačila ukupan rezultat u finalnoj seriji

0
662

Crveno-bele košarkašice su do pobede stigle zahvaljujući mnogo boljoj igri tokom celog meča.

Zvezda je povela od prvog minuta, domaći tim je uspeo da izjednači na 11:11 u sedmom minutu, dok su na kraju prve deonice izabranice trenera Dragana Vukovića imale „plus dva“ – 17:15. Meč je praktično rešen već u drugoj četvrtini, koju su crveno-bele dobile sa više nego ubedljivih 25:7, pa je Zvezda na veliki odmor otišla sa velikih 42:22.

U nastavku se ništa nije promenilo. Na terenu kao da je postojao samo jedan tim, pa su gošće držale i uvećavale ogromnu prednost, koja je u 34. minutu iznosila čak 30 poena razlike – 69:39.

Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je Mina Đorđević sa 17 poena, tri manje je dodala Jovana Adamović. Po 10 su postigle sestre Katanić i Biljana Stjepanović.

Kod crno-belih bolja od ostalih bila je Milila Špikić sa 13 poena, dva manje ubacila je Ivanka Matić.

Posle ovog meča rezultat u finalnoj seriji je izjednačen na 1:1.

Utakmicu je obeležilo prisustvo velikog broja “Grobara“ koji su tokom čitavog meča pružali gromoglasnu podršku crno-belima.