Crvena zvezda ubedljiva na gostovanju Spartaku

Aktuelni šampion, ekipa Crvene zvezde upisala je drugu pobedu u prvenstvu Srbije.

0
285

U utakmici 3. kola crveno-bele su u Subotici savladale Spartak rezultatom 86:44 (18:15, 27:10, 19:6, 22:13). „Golubice“ su ostale na jednom trijumfu, a doživele su drugi poraz.

Domaći tim je pružio dobar otpor gošćama u prvih desetak minuta utakmice. Zvezda je početkom druge četvrtine podigla razliku na dvocifreni broj poena, a do poluvremena stekla i svih 20 poena viška – 45:25.

I u nastavku utakmice gošće su uvećavale prednost do krajnjih plus 42 poena razlike.

U timu trenera Dragana Vukovića svih 12 košarkašica se upisalo u strelce. Chelsie Ellise Hall je bila najefikasnija sa 16 poena. Nadežda Nedeljkov je postigla 14 poena, a Aleksandra Katanić 11.

Kod domaćina Dayzsha Rogan je sa 13 poena bila najefikasnija. Dvocifrena je bila i Donasja Scott sa 11 poena.

Spartak u 4. kolu gostuje SPD Radničkom u Kragujevcu, a Crvena zvezda dočekuje Novosadsku ŽKA.