Vrbas slavio na otvaranju šampionata

ŽKK Vrbas ostvario je pobedu na gostovanju u Novom Sadu.

0
322

Košarkašice Vrbasa savladale su u gostima Novosadsku ŽKA 65:81 (12:18, 23:28, 17:16, 13:19).

Gošće otvaraju meč serijom 10:2. Nakon tajmauta trenera Milana Ivanića, domaćin dolazi do egala. Ipak, finiš prvog perioda pripada Vrbašankama- 12:18 na isteku 10 minuta igre.

I početak druge deonice obeležile su izabranice trenera Vesne Džuver, stekavši u jednom trenutnku i 17 poena prednosti. Novosađanke su uspele da smanje prednost do poluvremena- 35:46.

Treća četvrtina je donela isti scenario kao druga. Popularne „Štrudlice“ stiču veliku prednost, ali se domaćin ne predaje, umanjivši deficit na prihvatljivih 10 poena na isteku pola sata igre- 52:62.

U prvoj polovini poslednjeg perioda, Novosađanke prilaze na dva poseda zaostatka (59:65), ali su gošće odbile nalet rivala i na kraju slavile trijumf- 65:81.

Novosadska ŽKA: Babajić, Perić 16 (šest skokova), Ždrnja 14, Đalinac, Milinković- Savić, Zukanović 8, Radović 6 (sedam asistencija), Jekić 6 (12 skokova), Janković 3, Prcović, Krakić 9, Bošnjaković 3.

Vrbas: Luketa, Ana Vučetić 5 (10 skokova), Jozić 9 (osam asistencija), Jovović 13 (sedam skokova), Marčetić 18 (osam skokova), Perunović, Reljić, Popović 5, Anđela Vučetić, Marojević 10, Mijatović 21 (18 skokova), Zdravković.

Novosadska ŽKA u narednom kolu gostuje logi, dok će Vrbas dočekati Vojvodinu 021.